seo-sosyal-medya-danismanligiSosyal medyanın ne olduğunu hepimiz biliyoruz, müşterilerim de hem kişisel, hem de kurumsal olarak oldukça da aktif kullanıyorlar. Ancak müşterilerimin sadece aktif kullanması değil, hedeflediğimiz verimli kullanması olduğundan onlara doğru hamleleri, doğru zaman ve doğru şekilde yapmalarını gösteriyorum.

Aslına bakarsanız sosyal medyanın direk olarak SEO, daha doğrusu arama motorları sıralamalarına etkisi %5 ile %10 oranında olurken, sosyal medya danışmanlığının müşterilerime asıl getirisi marka tanınırlığı ve güvenilirliği konusunda önemli adımlar atmaları şeklinde oluyor. Tek başına bir internet sitesi kullanıcıda yalnız başına gezindiği bir ortam hissi yaratırken, aktif bir sosyal medya mecrası aynı kullanıcıya aklındaki soruların bir çoğuna verilen cevapları diğer kullanıcılarla görebileceği bir ortam sunuyor.

İşte bu sebeple, Facebook, Twitter, LinkedIn başta olmak üzere bir çok sosyal medya kanalında müşterilerime kolay yönetilir ve hedef odaklı pazarlama stratejilerini oluşturuyorum. Seslerini sadece bağırarak duyurmak yerine, fısıltılarını bile ilginç kılacak çözümler peşinde olmayı yeğliyorum. Bu sayede kullanıcıların marka ile ilgisinin artışını sağlayarak hedef kitlelere ulaşmayı kolaylaştırmak sonuçta başarıyı getiriyor.

Maddelerle yaptığım işleri sıralamak gerekirse;

  • Facebook, Twitter, Linkedin sayfalarının görsel tasarımlarını gerçekleştiriyor,
  • Ürün yada hizmetlerinin tanıtımını yapıyor,
  • Sosyal medya üzerinden iş başvurusu alınabilmesini sağlıyor,
  • Sosyal medya kanallarının birbirleri ile etkileşim içinde olmasını garantiliyor,
  • Webinar, etkinlik, indirim, kampanya veya çekiliş gibi konuları kullanıcılara ulaştırıyor,
  • Sosyal sorumluluk projelerini sadece duyurmakla kalmıyor, planlama ve koordinasyonu konusunda çalışıyor,
  • Kullanıcılarla dilendiği takdirde ben ve projeye özel kurulabilecek ekiple iletişim içinde oluyorum.
  • Google Reklamları, Facebook reklamları ve Twitter reklamları gibi konularda da desteği asla ihmal etmiyorum.